Návštěv :
Celkem : 4341
Týden : 6
Dnes : 0
podrobnosti
Naposledy aktualizováno: 18.01.2022 14:42:21

Administrace

ŠKOLNÍ DRUŽINA

V listopadu, po dlouhé době žáci několika tříd naší školní družiny, společně navštívili knihovnu. Přišli načerpat atmosféru klasické knihovny a všechno co k ní patří. Naše knihovna je vybavena zajímavýma knihama různých žánrů. Malý čtenáři si můžou zapůjčit pohádky, větší děti zaujmou dobrodružné knihy. Pro získávání znalostí je zde připravena celá řada encyklopedií, které je možné využívat při výuce.

V druhé části děti soutěžily v otázkách  ,,Poznáš postavy z pohádek“.  Každý soutěžící za správnou odpověď získal sladkou odměnu. 

Na závěr namalovaly podle své fantazie, obrázky známých postav z pohádek, které jsou vystaveny na nástěnce v naší knihovně.

Můžu jen doufat, že tímto získají vztah k četbě.

Foto ve fotogalerii

Nové knihy zakoupené v říjnu 2021

 pro děti a mládež

Cesta do země snergů – Cossanteli Veronica  20211019_151840.jpg

Kočka vs. Pes – Patterson James

Netvor třese zemí – Březinová Ivona

Zvířátková sbírka pohádek – Disney Walt

 

Beletrie pro dospělé

Henryho tajemství – Ohlsson Kristina

Kouřová clona – Horst Jorn Lier

Listopad – Mornštajnová Alena

Noc světlonoše – Tremayne Peter

Řeka v Troji – Kocábová Marsha                      20211019_152103.jpg

Sestry ve zbrani a písni – Ross Rebecca

Sestry z Titaniku – Falvey Patricia

Stínohra – North Alex

Syn Nekonečna – Silver Adam

Věnování – Slee Katherine

Výměna – Óleary Beth

Ztracená sezona – Hutchison Dot

Nebezpečné známosti - J.D.Robb

Kouřová clona - Jorn Lier

Prokletý kraj - Michaela Klevisová

Věnování - Katherine Slee

Tyrani ze stínů - Clive Cussler

Tajemství Černé královny - Zdeněk Grmolec

Dokud tě nenajdu - Jo Jakeman

Neznámí - C.L. Taylor

 

ZÁŘIJOVÉ BALENÍ POUZE UČEBNIC, 

V KNIHOVNĚ

RYCHLE, PROFESIONÁLNĚ

 SEDÍ PŘESNĚ, DRŽÍ VĚČNĚ

ŽÁKŮM NAŠÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLY ZDARMA

KDY:

vždy v úterý od 13.00hod do 17.00hod

možnost balení atypických formátů pracovních sešitů

 

        

 

KNIHOVNA  ČTENÁŘŮM

 

teni.png

Knihovna má otevřeno, ale přesto je řada čtenářů, kteří si knihy vyzvednout nemohou. Jako alternativu nabízíme donáškovou službu.

Co služba nabízí? Možnost si po telefonu objednat až pět knih po dohodě a dle výběru knihovnice. Knihy pak osobně doručíme domů.

Komu je služba určena?

Čtenářkám a čtenářům starším 70 let nebo čtenářům, kteří jsou zhledem ke svému zdravotnímu stavu ohroženi nemocí COVID-19 (držitelé průkazu TP, ZTP a ZTP-P).

Stýská se vám po dobrém čtení a vlídném slově? Znáte někoho, koho by mohla donáška oslovit? Služba je po registraci zdarma. 

Donáškovou službu lze objednávat na tel. 734 405 524 vždy jen v úterý od 9.00 hod do 18.00 hod

 

Léto v knihovně

Léto končí, začal nový školní rok. Pro děti po delší době začínají školní povinnosti. Na odlehčení jistě ve spolupráci ze školní družinou uspořádáme zajímavá setkání. Doufám, že při zajištění nezbytné hygieny budou moci navštěvovat knihovnu i děti z mateřské školky.

V době letních dovolených knihovna byla plně v provozu. To dokládá návštěvnost, za dva měsíce přišlo 171 čtenářů, kteří si půjčili celkem 632 svazků. Na výběr mají půjčené knihy z VF a  nově zakoupené do našeho fondu:

Palmer Daniel-  Bezmocný, Benková, Jana-Bláznivé pokušení, Ludlum Robert-Bourneova zrada, Lehmann Stephanie -Butik Astor Place, Rickstad Eric -Co po ní zbylo, Andrews, Virginia C-Svítání1, Andrews, V.C. - Tajemství rána  2., Andrews Virginia C.,-Dítě soumraku 3, Andrews Virginia C., -Noční hlasy 4,Andrews Virginia Cleo,- Nejtemnější hodina5, Ciprová Oldřiška- Dívčí válka,  Hodge Sibel –Faleš, Boukal Tomáš -Hřbitov nevěst, Mason Carol -   Když jsme se viděli naposled, Freeman Brian- Klikatá cesta,     Medzvecová Dagmar-Kniha skřítků náladovníčků,  Taylor, C. L.,-Lež, Norebäck Elisabeth-Máš mě v krvi,Court, Dilly -Matčino tajemství,     Fjell Jan-Erik-Mstitel,  Quick, Amanda-  Na hraně, Dempsey, Eoin -NajdiRebeccu, Kačírková Eva-       Nenechám tě odejít, Bernátová, Gabrielle-Nevyzpytatelná mrcha, Nezapomeneme – Válečné hroby a pietní místa, Le Carré, John-Noční recepční,Riel, Ane –Pryskyřice, Zadinová, Radka-Přežít svou smrt, Patterson, James-Přímý zásah, Mitzner, Adam-S naprostou jistotou,Moriarty  Sinéad -Sedm dopisů z lásky,Petersen Christoffer-   Sedm hrobů a jedna zima, Hrašková Eva-  Sestra,  Hannay Barbara -Setkání v Benátkách, Pospíšilová, Jarmila-Slepá bába, Eidler Petr-Smrt konvertity,  Češka Stanislav-Smrt ve Stuttgartu,Češka, Stanislav-Smrt vilného cizince, Roberts, Nora- Smrtící kalich, Dunnett, Gregg - Smrtící útes, Beran, Ladislav -Spala jsem s vrahem, Jackson Lisa -Strach zemřít,  Arnaldur Indridason-Synové člověka, Harrel Lindsay -Šepot papíru a inkoustu,Eriksson, Caroline -V mlze, Beran Ladislav-Velký pitaval města Písku, Braunová Lucia-   Vím, co jsi udělala, Bým Petr-Vražda v dívčí garsoniéře,  Ryan R. C., -Záhada mrtvých mužů, Blaedel Sara- Zapomenuté dívky, Fojtová Věra-Zbav nás od zlého,  Jakoubková, Alena-Zmizení perníkové princezny, Ware Ruth-Žena z kajuty č. 10.

Tímto nákupem letos nekončíme. Do konce roku náš fond ještě pro spokojenost čtenářů obohatíme dalšími tituly.

   ŠKOLNÍ  ROK  2019 /  2020

Berušky z MŠ v knihovně

V březnu, těsně v den vyhlášení nouzového stavu, děti ze třídy MŠ Berušek pod vedení paní učitelky Žákové měly besedu na téma ,,Voda v přírodě“. Přišly jen v omezeném počtu 7 dětí. Na návštěvě se dověděly z čeho vzniká voda, k čemu všemu je zapotřebí. Paní Tesaříková poutavě přečetla pohádku o ,,Zvědavé štěňátku“. Vystřihaly kapičky vody, které společně nalepily na velký mrak. Ten je vystavený na nástěnce v knihovně.

20200312_095854_resized.jpg20200312_101629_resized.jpg

 

20200312_095844_resized.jpg

Turnaj hraní pexesa 2020

O jarních prázdninách se uskutečnilo zábavné odpoledne v knihovně. Děti školou povinné měly možnost zúčastnit „Turnaje hraní pexesa”. Odpoledne v pěkném prostředí knihovny s malým občerstvením bylo plné napětí. Soutěžící předvedli svůj postřeh, paměť a chuť si zasoutěžit. Ve hře byly pěkné knihy, drobné dárky a samozřejmě sladká odměna pro všechny hráče.

img_1259.jpgimg_1255.jpg

 

img_1269.jpg

3.místo Terzka Bartošová

img_1272.jpg

2.místo Natalka Hrdá

img_1273.jpg

   1.místo Alenka Julinková

GRATULUJEME 

 

Únorové setkání se třídou kuřátek z MŠ

Tentokrát na téma „ zdraví a hygiena“. Děti se seznámily jak pečovat o zdraví a          hygienu. Podle malovaných obrázků poznávaly zásady hygieny. Všechny děti předvedly a přednesly básničku jak si čistí zoubky a ukázaly jak správně si mýt ruce. Strašidelně vymalovaly obrázky bacilů. Poslechly čtenou pohádku od naší čtecí babičky paní Štollové „O noční košilce“.Za úkol vymalovaly podle své představy a košilku vystříhaly. Pro zpestření zábavy vzhlédly na PC pohádku „Mach a Šebestová". Na závěr měly možnost prohlédnou nové knihy pro děti a slíbily další návštěvu i s rodiči. 

stazeny_soubor_10.jpgstazeny_soubor_11.jpg

stazeny_soubor_12.jpgstazeny_soubor_14.jpg

stazeny_soubor_16.jpgstazeny_soubor_18.jpg

stazeny_soubor_3.jpgstazeny_soubor_4.jpg

stazeny_soubor_8.jpgstazeny_soubor_6.jpg

stazeny_soubor_1.jpg

 

 

24613.jpg

Příjďte všechny dětí školou povinné si zahrát. Za odměnu bude jistě dobrá nálada a spousta odměn,pro vítěze pěkná kniha.

 

MŠ třída Kuřátek

Nejkrásnější dnešní, předvánoční překvapení. Vánoční přání od nejmladších dětí v doprovodu paní učitelek.

kur_van_19.jpg

kur_van_19_1.jpg

kur_van_19_2.jpg

kur_van_19_3.jpg

kur_van_19_4.jpg

MOC DĚTEM DĚKUJI 

MŠ třída Kuřátek

V říjnu navštívily knihovnu děti ze třídy Kuřátek.  Na začátku návštěvy si děti prohlédly knihy, přichystané novinky zakoupené pro úplně ty nejmenší, ale i pohádkové knihy s pěknými obrázky.

20191017_093513.jpg

20191017_093423.jpg20191017_094729.jpg

Tématem tohoto setkání byl podzim. Čtecí babička paní Štollová přečetla podzimní pohádku z knížky DĚDEČKA VEČERNÍČKA od Jozefa Pavloviče. Paní učitelka Kobrová přichystala dětem šablonu dráčka, kterou i ty nejmenší měly za úkol vystřihnout, polepit a vymalovat. Všechny děti odvedly svou práci na výtečnou. Výtvory svých dětí měli možnost rodiče prohlédnout na nástěnce ve školce. Na závěr vzhlédly pohádku od Josefa Lady u které se i zasmály. Doufám  že se návštěva dětem líbila a příště s radostí přijdou do knihovny zas.

DRUŽINA ZŠ

První v tomto školním roce přišli žáci z naší školní družiny. Tématem setkání byla vzpomínka na spisovatele a malíře Josefa Ladu. Prohlédli si knihy napsané a illustrované Ladou. Podle předlohy přednesl každý žák dětskou říkanku z Ladovy knihy. Zavzpomínali na dobu z mateřské školky.

podzim_lada_1.jpg

 

Za nejpěknější přednes dostala Melanka Michaličová

společně s Lilien Trokanovou  malou odměnu.

Na závěr si vyzkoušeli vymalovat obrázky Josefa Lady. Některé z nich jsou vystaveny na nástěnce v knihovně.

podzim_lada_4.jpg

 

 

 

 

 

 

 

podzim_lada_5.jpg